Bedeninizi yönetirseniz, hayatınızı da yönetirsiniz.
Doğru nefes, sağlıklı besinler, düzenli egzersiz, iyi hissettirir. İyi hissedersen iyi düşünürsün. Düşünceler, hisler, duygular, hormonları dengeler, hormonlar bedenin fizyolojik işleyişini düzenler ve bütünsel sağlık, beden, zihin, ruh uyumuyla gerçekleşir.
Hamilelik, doğum, doğum sonrası gibi fizyolojik süreçlerin önem kazandığı zamanlarda bu denge daha da önemlidir; çünkü anne sağlığı bebek sağlığı demektir.
Doğum öncesi hamilelik ve doğum sonrası lohusa döneminde egzersiz ve beslenme şeklinin kişiye özel olması gerekir. Siz özelsiniz, bedeniniz de öyle, öncelikle ihtiyaçlarınızı, güçlü ve zayıf yönlerinizi keşfetmelisiniz;
Kilo verme, kilo alma ve kilo kontrolü
Bölgesel incelme ve sıkılaşma
Ağrıyan ve hassas bölgeler
Astım, romatizma, fıtık, varis, ödem, selülit, gibi rahatsızlıklarda nefes ve egzersiz terapisi
Postür analizi ve doğru duruş
Psikolojik rahatlama, ruhsal ve zihinsel huzur
Stresten arınma ve denge
Sağlıklı ve zinde bir yaşam
Amacınız doğrultusunda, nasıl beslenmeniz gerektiğini, hangi egzersizi nasıl yapmanız gerektiğini öğrenin. Güvenli bir ortamda kendinizle başbaşa kalın, rahat ve güçlü hissedin. Enerjiyle dolun ve etrafınıza ışık saçın.
Bebeğiniz için en iyisini yapın, sağlıklı yaşayın. Anne sağlığı bebek sağlığı demektir. Doğru ve iyi bir nefes bebeğin zeka gelişimini, iyi düşünceler bebeğin kişiliğini, stressiz sakin bir gebelik bebeğin ruh halini etkiler. Bu etkiler doğum sonrası süreçte de devan eder. Emzirme döneminde daha yoğun etkilenen bebekler, oyun çağından okul dönemine kadar da psikolojik yönden ve model alarak anneden ve aileden etkilenmeye devam eder.
İnsan gelişimin en hızlı evresi anne karnındaki dönemdir. Bebeklik ve okul öncesi dönemdeki bir çocuğun zeka gelişimi ve öğrenim kapasitesi büyüklerden daha ileri seviyededir. Bu dönemde alınan besinler, öğrenilenler, kurulan güvenli ilişkiler, oyunlar, sportif faaliyetler çocuğun ilerideki kişiliğinin, seçimlerinin ve kararlarının % 80’ini oluşturur.
Kendine ve bebeğine en güzel hediyeyi vermek için, sağlıklı yaşamaya şimdi başla. Bir anne bir bebeği, bir bebek de dünyayı değiştirir. Sağlıklı yaşa, değiş, güzelleş ve dünyayı güzelleştir. Fizik tedavi temelli kişiye özel egzersizlerle bedenini keşfet ve forma gir.
4D Denge ile farkı hissetmeye şimdi başla.